OPEN (8:00 tot 18:00)

Nieuws

“Op naar de volgende honderd jaar!”

“Op naar de volgende honderd jaar!” 08-11-2012

In 1912 begon Gerrit van Ekris uit Abcoude een smederij in Breukelen, waar hij motoren en rijwielen repareerde. Later kwamen daar de verkoop en reparatie van tractoren en auto’s bij. Dit jaar vieren Harry, Ruud en Ferry van Ekris in Mijdrecht en Gert en Stefan van Ekris in Maarssen het honderdjarig bestaan van hun uit die smederij voortgekomen autobedrijf.

Met gepaste trots kijkt Harry van Ekris in de Mijdrechtse vestiging van het familiebedrijf terug naar de afgelopen honderd jaar, waarin onder meer 1962 een belangrijk jaar was. Zijn vader Cees nam toen samen met zijn broer Jan het bedrijf over van hun vader Gerrit. Van Ekris ontpopte zich in die jaren als een zeer gewaardeerde Opel-dealer met een uitgebreide klantenkring, maar na het plotselinge overlijden van Cees van Ekris, eind 1972, veranderde er veel. Het bedrijf verloor onder meer het dealerschap van Opel, maar Cees’ oudste zoon Gert, toen net twintig, besloot de zaak toch voort te zetten. Later kwamen ook zijn broers Harry en Ruud het bedrijf versterken.

1974 werd wederom een belangrijk jaar toen Van Ekris officieel Toyotadealer werd. Harry van Ekris: “Een goede beslissing, waar we nog altijd profijt van hebben. Toyota is een betrouwbaar merk, en mede daardoor de auto met de grootste merkentrouw.”

In 1984 kwam Van Ekris naar de Industrieweg in Mijdrecht. Harry van Ekris, die samen met zijn zoon Ferry en Reinout Schuppers nu verantwoordelijk is voor de verkoop en administratief wordt bijgestaan door Ineke Zijlstra: “Toen was het nog een weg langs het bos, tegenwoordig een A-locatie. We zitten hier prima. De zaken gingen al snel zo goed, dat we in 2004 het pand hebben verbouwd tot een twee verdiepingen tellende showroom. En het gaat nog steeds goed, we staan er om bekend dat we doen wat we zeggen. Ook hebben we opnieuw verbouwingsplannen, onder meer voor een verlenging van ons parkeerdek. Dat hopen we nog dit jaar te kunnen realiseren. Daarna hebben we ook meer opslagmogelijkheden voor de zomer- of winterbanden van onze klanten. Binnen gaat eveneens het een en ander veranderen. Receptie en showroom komen dichter bij elkaar zodat direct contact weer mogelijk is, zowel voor de klant als voor onszelf is dat veel plezieriger.”

Ruud van Ekris, verantwoordelijk voor de aftersales en op de receptie in Mijdrecht bijgestaan door Willem Heikoop en Gert Steehouder, zegt: “De doorstroming in onze garage is hoog, Toyota’s kennen doorgaans weinig mankementen. Maar als die zich wel voordoen, kunnen we onze klanten snel en gedegen weer op weg helpen. En de mannen in de werkplaats - Ab Smits, Daniel Groenendijk, Barry den Ouden, Bart Moen en Eric Lenting – worden natuurlijk regelmatig bijgespijkerd op het gebied van de allernieuwste technieken. We hebben ook nog Starlets uit de jaren zeventig in onderhoud, maar die vragen toch een heel andere benadering dan de hybrides van tegenwoordig.”

Harry van Ekris: “Ja, Toyota is een vooruitstrevend merk. Ooit werd er om het idee van de hybride auto gelachen en kijk nu eens… Wij voelen ons daar goed bij, Van Ekris is niet voor niets ‘100 jaar jong’. En we gaan gewoon door met te doen wat we zeggen. Zeker nu ook de vierde generatie Van Ekris in de startblokken staat, kijken we uit naar de volgende honderd jaar. Dankzij het vertrouwen dat onze klanten in ons hebben, kunnen wij bouwen aan de toekomst.”

 

Bron: De Groene Venen DOOR ANJA VERBIEST FOTO’S PATRICK HESSE

« terug naar het overzicht